Натпревар на денот: Вест Хем Јунајтед vs Манчестер Сити

Во рамките на Премиер лига,сабота во 11:30 часот ќе играат Вест Хем Јунајтед и Манчестер Сити

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Манчестер Сити се 77.8% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува 1xbet и нуди најголем коефициент од 1.27. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има Unibet со коефициент вреден 6.75. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Betsson Sportsbook, Marathonbet, William Hill, Ladbrokes, Nordicbet, Betfair SB, Coral и Betfred вреден 13.00.

На натпреварот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Манчестер Сити се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на Unibet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.80. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
1xbet и Marathonbet со коефициент од 1.51 .

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Манчестер Сити.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk