Спореди ги коефициентите за Сетиф vs Хусеин Деј

петок,16/11 2018 е празник во Алжир.Сетиф и Хусеин Деј во борба за трите бода.

Денешниот натпревар во Лига 1 помеѓу Сетиф и Хусеин Деј би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Сетиф. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Сетиф тоа направете го на 1xbet за да добиете коефициент вреден 1.74. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на 1xbet со вредност од 3.44. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Paddy Power и Betfair SB со вредност од Paddy Power и Betfair SB.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Сетиф и Хусеин Деј? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 35.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 64.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Unibet со коефициент од 2.70. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Betway за да имате коефициент од 1.50.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Хусеин Деј, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Сетиф и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Marathonbet: 1.96 за Сетиф
Unibet: 1.80 за Хусеин Деј

Комплетна понуда на коефициенти за Сетиф и Хусеин Деј.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!