Натпревар на денот: Фламенго vs Сантос

Во рамките на Серија А,четврток во 19:00 часот ќе играат Фламенго и Сантос

Што се однесува до денешниот натпревар во Серија А помеѓу Фламенго и Сантос, букмејкерите сметаат дека Фламенго е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.88
PinnacleSports – 3.44
bwin и Sportingbet – 5.00

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Фламенго и Сантос? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 41.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 59.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.38. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.65.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Сантос, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Фламенго и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 2.15 за Фламенго
Dafabet: 1.82 за Сантос

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Фламенго и Сантос.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk