Натпревар на денот: Шефилд Јунајтед vs Кристал Палас

Во рамките на Премиер лига,недела во 13:00 часот ќе играат Шефилд Јунајтед и Кристал Палас

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Шефилд Јунајтед и Кристал Палас акцентот за фаворит го ставаат на Шефилд Јунајтед. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.65 ни го нуди Unibet и Cash Point. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во 1xbet и Marathonbet со коефициент од 3.30. За сите кои веруваат во победа на Кристал Палас ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.10 кој може да го најдете во Bet 365.

За натпреварот помеѓу Шефилд Јунајтед и Кристал Палас кој ќе се одигра недела на 18/8 2019 во 13:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
PinnacleSports – 1.78
Unibet – 2.30

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Шефилд Јунајтед да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 1.85.
За Кристал Палас да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, Dafabet нуди коефициенти 2.14.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Комплетна понуда на коефициенти за Шефилд Јунајтед и Кристал Палас.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk