Натпревар на денот: Вулверхемптон Вандерерс vs Манчестер Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,понеделник во 19:00 часот ќе играат Вулверхемптон Вандерерс и Манчестер Јунајтед

Дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Манчестер Јунајтед кој што ќе се одигра понеделник на 19/8 2019 во 19:00 букмејкерите укажуваат дека силата на Манчестер Јунајтед е поголема во однос на Вулверхемптон Вандерерс. Доколку вашиот влог биде ставен во корист на Вулверхемптон Вандерерс, најголемиот коефициент е 3.30 на Fonbet. Доколку сакате својот влог да го ставите на реми тогаш тоа направето го на Unibet, Dafabet, Nordicbet и Betsson Sportsbook, бидејќи коефициентот е најголем и има вредност од [%ODDS_HCP1X2_X%]. Да издвои победа гостинот, најголем коефициент нуди 1xbet во вредност од 2.45.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Манчестер Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.25. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.77.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Манчестер Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk