Натпревар на денот: Арсенал vs Барнли

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Арсенал и Барнли

Арсенал е огромен фаворит во натпреварот против Барнли. Врз основа на коефициентите на пазарот кои ги нудат букмејкерите, веројатноста за победа на Арсенал е околу 74.2%. Betfair SB има најмалку доверба во Арсенал и нуди 1.35 за победа. За иненадување, односно за победа на Барнли најдобрата понуда е на Betfred со коефициент 11.00.
Најдобриот коефициент за нерешен исход го има Betfred со вредност од 6.00.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на PinnacleSports и до добиете коефициент 1.62. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfair SB со коефициент вреден 2.45.

За овој натпревар помеѓу Арсенал и Барнли азискиот хендикеп нуди предност од два гола за Барнли. Доколку сметате дека Арсенал има шанси да победи со најмалку два гола разлика изиграјте на Dafabet со коефициент [%ODDS_HCP1X2_1%]. Доколку вашиот „тип“ е на гостинот и мислите дека два гола разлика за домаќинот е „невозможна мисија“ изиграјте на Unibet со вредност на коефициентот [%ODDS_HCP1X2_2%].

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Арсенал и Барнли.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk