Спореди ги коефициентите за Малага vs Еспањол

Денес понеделник во 20:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Малага и Еспањол

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Малага е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Малага, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.72. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet и 1xbet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet и 1xbet единствено во Marathonbet и 1xbet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Малага и Еспањол ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Betway со коефициент од 3.10.

Во рамките на Ла Лига очекуваме на дуелот помеѓу Малага и Еспањол да бидат постигнати неколку голови.
Unibet ни нуди 2.60 за 3 или повќе голови, додека Interwetten и Fonbet нуди 1.60 за 0-2 гола.

Непредвидливиот натпревар во Ла Лига помеѓу Малага и Еспањол му даде „право“ на азискиот хендикеп да постави нулта хендикеп.
За Малага да издвои победа со хендикеп 0.00 : 0.00,Marathonbet и 1xbet нуди коефициент вреден 1.88.
За Еспањол да си замине како победник Marathonbet и 1xbet наградува со влог помножен по 2.09.

Нерешениот резултат ќе ви го врати влогот на вашата сметка.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Малага и Еспањол тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!