Спореди ги коефициентите за Аталанта vs Лацио

Денес понеделник во 19:30 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Аталанта и Лацио

За дуелот помеѓу Аталанта и Лацио, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Аталанта. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.28 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Betway со вредност 3.50. За реми највисоката понуда е во сопственост на Betway и skybet со вредност од 3.60.

На натпреварот помеѓу Аталанта и Лацио се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.38. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Dafabet со коефициент од 1.69 .

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Лацио и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.98
Dafabet и Bet 365: 1.99

Коефициенти за натпреварот помеѓу Аталанта и Лацио тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk