Натпревар на денот: Лестер Сити vs Вулверхемптон Вандерерс

недела,11/8 2019 е празник во Англија.Лестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Лестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс акцентот за фаворит го ставаат на Лестер Сити. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.41 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во bwin и Sportingbet со коефициент од 3.30. За сите кои веруваат во победа на Вулверхемптон Вандерерс ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.50 кој може да го најдете во Betfred.

За натпреварот помеѓу Лестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс кој ќе се одигра недела на 11/8 2019 во 13:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Fonbet – 1.75
Betfair SB и Dafabet – 2.30

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Вулверхемптон Вандерерс и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 2.04
Nordicbet: 1.92

Комплетна понуда на коефициенти за Лестер Сити и Вулверхемптон Вандерерс.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk