Натпревар на денот: Ростов vs Крилја Советов

Денес понеделник во 17:00 дерби натпреварот во Премиер Лига помеѓу Ростов и Крилја Советов

Според букмејкерите, во овој натпревар Ростов влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet, Nordicbet, Dafabet, Tipico и Fonbet со вредност од 1.60, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Fonbet со вредност од 6.60. За нерешено, ги препорачуваме Fonbet затоа што само таму е коефициентот 4.00.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Ростов и Крилја Советов? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.0%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.0%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.22. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.74.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Крилја Советов има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Ростов, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Ростов, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
skybet: 2.15 за Ростов
NetBet, Unibet и Dafabet: 1.80 за Крилја Советов

Коефициенти за натпреварот помеѓу Ростов и Крилја Советов тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!