Натпревар на денот: Тотенхем Хотспур vs Хадерсфилд Таун

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Тотенхем Хотспур и Хадерсфилд Таун

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Тотенхем Хотспур го прават фаворит во однос на Хадерсфилд Таун. Тој во дуел влегува со шанса вредна 80.3% за да издвои победа.
Што се однесува до Хадерсфилд Таун, неговите шанси за победа се 6.0%. Доколку типувате на конечниот исход, Betsson Sportsbook, Nordicbet, 1xbet и Interwetten нуди коефициент 1.23 за победа на домаќинот, а Unibet нуди највисок коефициент од 16.50 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Marathonbet и 1xbet со вредност од 7.20.

За дуелот помеѓу Тотенхем Хотспур и Хадерсфилд Таун ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

Betfred – 2.88 – 0-2 гола
Coral и Ladbrokes – 1.50 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Тотенхем Хотспур и Хадерсфилд Таун.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk