Натпревар на денот: Аталанта vs Наполи

Во рамките на Серија А,понеделник во 19:30 часот ќе играат Аталанта и Наполи

Немаме сомнеж за овој натпревар дека Наполи е фаворит. Тоа го докажува и квалитетот на својот тим, за разлика од тимот на Аталанта.

Најдобрите коефициенти за конечениот исход на овој натпревар се:
Betfair SB и Interwetten: 3.40
bwin, Sportingbet, Betfair SB, Coral и Bet 365: 3.50
PinnacleSports: 2.32

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на PinnacleSports и до добиете коефициент 1.79. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet со коефициент вреден 2.18.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Аталанта и Наполи.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk