Спореди ги коефициентите за Фулам vs Хадерсфилд Таун

Во рамките на Премиер лига,сабота во 15:00 часот ќе играат Фулам и Хадерсфилд Таун

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Фулам и Хадерсфилд Таун, букмејкерите сметаат дека Фулам е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
Nordicbet – 2.06
Unibet, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Cash Point, Fonbet и Bet 365 – 3.30
PinnacleSports – 4.41

За натпреварот помеѓу Фулам и Хадерсфилд Таун кој ќе се одигра сабота на 29/12 2018 во 15:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Tipico – 1.65
Dafabet – 2.45

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Фулам и Хадерсфилд Таун нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Хадерсфилд Таун и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports: 2.05 за Фулам
Dafabet: 1.91 за Хадерсфилд Таун

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Фулам и Хадерсфилд Таун.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk