Натпревар на денот: Шкендија 79 vs Номе Калју

Денес вторник во 15:00 дерби натпреварот во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Шкендија 79 и Номе Калју

Што се однесува до натпреварот помеѓу Шкендија 79 и Номе Калју, букмејкерите го фаворизираат тимот на Шкендија 79. Тоа е така поради што во својот тим поседуваат далеку поквалитетни играчи за разлика од тимот на Номе Калју. Ние ги издвоивме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Шкендија 79, изиграјте на Cash Point, Interwetten, bwin, Sportingbet, Coral и Ladbrokes со коефициент од 1.15. Доколку сакате да заработите на нерешено, вашиот влог ставете го на [%BOOK_1X2_Х%], бидејќи таму е најголем коефициентот и има вредност од [%ODDS_1X2_Х%]. За победа на гостинот коефициентот е 23.00 на Coral и Ladbrokes.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на PinnacleSports и до добиете коефициент 1.52. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Betfred со коефициент вреден 2.63.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Шкендија 79 и Номе Калју.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk