Спореди ги коефициентите за Розенборг ВК vs Линфилд

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,среда во 17:00 часот ќе играат Розенборг ВК и Линфилд

Што се однесува до натпреварот помеѓу Розенборг ВК и Линфилд, букмејкерите го фаворизираат тимот на Розенборг ВК. Тоа е така поради што во својот тим поседуваат далеку поквалитетни играчи за разлика од тимот на Линфилд. Ние ги издвоивме најголемите коефициенти за конечниот исход на овој натпревар. За победа на Розенборг ВК, изиграјте на Interwetten со коефициент од 1.17. Доколку сакате да заработите на нерешено, вашиот влог ставете го на [%BOOK_1X2_Х%], бидејќи таму е најголем коефициентот и има вредност од [%ODDS_1X2_Х%]. За победа на гостинот коефициентот е 23.00 на Coral и Ladbrokes.

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Dafabet и до добиете коефициент 1.44. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Unibet со коефициент вреден 2.90.

Комплетна понуда на коефициенти за Розенборг ВК и Линфилд.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!