Натпревар на денот: Сошо vs ПСЖ

вторник,6/2 2018 е празник во Франција.Сошо и ПСЖ во борба за трите бода.

Во дуелот од Куп на Франција, помеѓу Сошо и ПСЖ, според букмејкерите ПСЖ има огромна предност пред домаќинот и затоа е изразен фаворит. Доколку верувате во победа на гостите, изиграјте го тоа на Interwetten со коефициент вреден 1.18. За нерешен резултат највисоката понуда ја има Sportingbet и bwin вредна 9.25, за изненадување, односно победа на аутсајдерот (во овој случај домаќинот) највисоката понуда ја издвојуваме од PinnacleSports со коефициент вреден 20.85.

На натпреварот помеѓу Сошо и ПСЖ се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet и Ladbrokes бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.70. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Interwetten, Betfair SB, Unibet, Betfred и Coral со коефициент од 1.30 .

Коефициенти за натпреварот помеѓу Сошо и ПСЖ тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!