Натпревар на денот: Лацио vs Џенова

Денес понеделник во 19:45 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Лацио и Џенова

Денешниот натпревар во Серија А помеѓу Лацио и Џенова би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Лацио. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Лацио тоа направете го на Interwetten за да добиете коефициент вреден 1.50. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Marathonbet, 1xbet и Nordicbet со вредност од 4.60. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet со вредност од Marathonbet.

Во рамките на Серија А очекуваме на дуелот помеѓу Лацио и Џенова да бидат постигнати неколку голови.
Dafabet ни нуди 1.85 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 2.14 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Лацио и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Џенова изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
Dafabet: 2.06
1xbet: 1.91

Коефициенти за натпреварот помеѓу Лацио и Џенова тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!