Натпревар на денот: Тобол vs Жанес Еш

Денес четврток во 12:00 дерби натпреварот во УЕФА Европа Лига помеѓу Тобол и Жанес Еш

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Тобол го прават фаворит во однос на Жанес Еш. Тој во дуел влегува со шанса вредна 71.6% за да издвои победа.
Што се однесува до Жанес Еш, неговите шанси за победа се 9.1%. Доколку типувате на конечниот исход, Bet 365 нуди коефициент 1.40 за победа на домаќинот, а Ladbrokes нуди највисок коефициент од 11.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Fonbet со вредност од 5.20.

За натпреварот помеѓу Тобол и Жанес Еш кој ќе се одигра четврток на 18/7 2019 во 12:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Betfred, Sportingbet, bwin и Dafabet – 1.80
PinnacleSports – 2.07

Азискиот хендикеп ја користи разликата во квалитетот на двата тима, па затоа ни нуди 0.00: 1.25. Тоа значи дека доколку се обложите на Тобол и тој победи со разлика од два гола ќе ја добиете целосната добивка, но доколку победи само со еден гол ќе го загубите половина од вашиот влог.
Доколку вашиот облог го ставите на гостинот, вие сте добитни со победа, но и со нерешено. Ако Жанес Еш изгуби со еден гол разлика, во тој случај половина од вашиот влог се враќа на вашата сметка.
Најдобрите коефициенти за овој натпревар се понудени од:
1xbet и PinnacleSports: 1.90
PinnacleSports: 1.95

Коефициенти за натпреварот помеѓу Тобол и Жанес Еш тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk