Спореди ги коефициентите за Осијек vs Славен Белупо Копривница

петок,19/7 2019 е празник во Хрватска.Осијек и Славен Белупо Копривница во борба за трите бода.

Тимот на Осијек, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Marathonbet: 1.68
1xbet: 3.80
Bet 365: 6.50

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Осијек и Славен Белупо Копривница? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 43.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 56.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB и Paddy Power со коефициент од 2.20. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet и Marathonbet за да имате коефициент од 1.71.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Славен Белупо Копривница, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Осијек и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
1xbet: 1.87 за Осијек
PinnacleSports: 2.03 за Славен Белупо Копривница

Комплетна понуда на коефициенти за Осијек и Славен Белупо Копривница.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk