Натпревар на денот: Манчестер Сити vs Хадерсфилд Таун

недела,6/5 2018 е празник во Англија.Манчестер Сити и Хадерсфилд Таун во борба за трите бода.

Во рамките на Премиер лига,недела на 6/5 2018 во 12:30 се сретнуваат тимовите на Манчестер Сити и Хадерсфилд Таун.
Букмејкерите изразито го фаворизираат тимот на Манчестер Сити. Ние за вас ја издвоивме највисоката понуда од светските букмејкери, односно за победа на Манчестер Сити изиграјте на Nordicbet, Betsson Sportsbook, Betfred и William Hill со коефициент 1.11 , за нерешен резултат вашиот влог ставете го на [%ODDS_1X2_Х%], а доколку очекувате изненадување и победа на Хадерсфилд Таун највисоката понуда ја има Betfair SB, Betway и Coral вредна 34.00.

На натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Хадерсфилд Таун се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 3.88. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Cash Point, Betfair SB, Sportingbet и bwin со коефициент од 1.30 .

Коефициенти за натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Хадерсфилд Таун тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk