Натпревар на денот: Стоук Сити vs Кристал Палас

сабота,5/5 2018 е празник во Англија.Стоук Сити и Кристал Палас во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Стоук Сити е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Стоук Сити, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.65. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Marathonbet, 1xbet, Unibet и skybet , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Marathonbet, 1xbet, Unibet и skybet единствено во Marathonbet, 1xbet, Unibet и skybet. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Стоук Сити и Кристал Палас ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во PinnacleSports со коефициент од 2.91.

За натпреварот помеѓу Стоук Сити и Кристал Палас кој ќе се одигра сабота на 5/5 2018 во 11:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Marathonbet, 1xbet и Dafabet – 2.00
PinnacleSports – 1.96

Во изедначен натпревар, не е ни чудо што најпопуларниот азиски хендикеп нуди нулта хендикеп.
За Стоук Сити да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, 1xbet нуди коефициент 1.89.
За Кристал Палас да победи со хендикеп 0.00 : 0.00, PinnacleSports нуди коефициенти 2.10.

Доколку натпреварот заврши со нерешен резултат, влогот ви се враќа назад.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Стоук Сити и Кристал Палас.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!