Спореди ги коефициентите за Серкл Бриж vs OH Leuven

Во рамките на Прва Дивизија Б,вторник во 18:30 часот ќе играат Серкл Бриж и OH Leuven

За дуелот помеѓу Серкл Бриж и OH Leuven, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Серкл Бриж. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.14 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 3.72. За реми највисоката понуда е во сопственост на Unibet со вредност од 3.75.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Серкл Бриж и OH Leuven? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 51.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 48.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 1.90. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Marathonbet за да имате коефициент од 2.01.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Серкл Бриж и OH Leuven нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на OH Leuven и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.14 за Серкл Бриж
PinnacleSports: 1.83 за OH Leuven

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Серкл Бриж и OH Leuven.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk