Натпревар на денот: Барнли vs Бурнмаут

Во рамките на Премиер лига,недела во 14:00 часот ќе играат Барнли и Бурнмаут

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Барнли е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Барнли, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.39. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betfred, Betfair SB, Unibet и Coral , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betfred, Betfair SB, Unibet и Coral единствено во Betfred, Betfair SB, Unibet и Coral. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Барнли и Бурнмаут ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Fonbet со коефициент од 3.40.

За натпреварот помеѓу Барнли и Бурнмаут кој ќе се одигра недела на 13/5 2018 во 14:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Dafabet – 2.11
Fonbet – 1.90

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Бурнмаут и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
PinnacleSports: 2.05
Bet 365: 1.91

Коефициенти за натпреварот помеѓу Барнли и Бурнмаут тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!