Спореди ги коефициентите за Славен Белупо Копривница vs Истра 1961

понеделник,14/5 2018 е празник во Хрватска.Славен Белупо Копривница и Истра 1961 во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Славен Белупо Копривница и Истра 1961, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Славен Белупо Копривница. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од William Hill и bwin е 2.10 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 3.61. За реми највисоката понуда е во сопственост на PinnacleSports со вредност од 3.79.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Славен Белупо Копривница и Истра 1961? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 48.9%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 51.1%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB и Sportingbet со коефициент од 2.00. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.92.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Славен Белупо Копривница и Истра 1961 нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Истра 1961 и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.08 за Славен Белупо Копривница
PinnacleSports: 1.85 за Истра 1961

Комплетна понуда на коефициенти за Славен Белупо Копривница и Истра 1961.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk