Спореди ги коефициентите за Торпедо Жодино vs Днепр Могилев

Во рамките на Вишаја Лига,недела во 15:45 часот ќе играат Торпедо Жодино и Днепр Могилев

Според букмејкерите, во овој натпревар Торпедо Жодино влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Ladbrokes со вредност од 1.53, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Marathonbet со вредност од 8.00. За нерешено, ги препорачуваме William Hill затоа што само таму е коефициентот 3.90.

Во рамките на Вишаја Лига очекуваме на дуелот помеѓу Торпедо Жодино и Днепр Могилев да бидат постигнати неколку голови.
Sportingbet и bwin ни нуди 2.55 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.54 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Днепр Могилев има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Торпедо Жодино, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Торпедо Жодино, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Fonbet: 2.03 за Торпедо Жодино
Marathonbet и 1xbet: 1.91 за Днепр Могилев

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Торпедо Жодино и Днепр Могилев.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!