Натпревар на денот: Леганес vs Леванте

Денес понеделник во 19:00 дерби натпреварот во Ла Лига помеѓу Леганес и Леванте

Во Ла Лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Леганес и Левантекој што ќе се игра понеделник на 7/5 2018 во 19:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 2.22, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди William Hill во вредност од 3.75. За реми, понудата ја издвојуваме од Interwetten со вредност од 3.40.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Леганес и Леванте? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 44.1%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 55.9%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Unibet со коефициент од 2.25. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во PinnacleSports за да имате коефициент од 1.78.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Леванте и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 1.93
Bet 365: 2.04

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Леганес и Леванте.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk