Натпревар на денот: Гетафе vs Депортиво Алавес

Во рамките на Ла Лига,петок во 20:00 часот ќе играат Гетафе и Депортиво Алавес

За дуелот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Гетафе. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.00 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има PinnacleSports со вредност 4.96. За реми највисоката понуда е во сопственост на Interwetten со вредност од 3.30.

Само неколку голови се очекуваат во дуелот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес.
[% BOOK_TS_OVER%] нуди коефициент [% ODDS_TS_OVER%] за 3 или повеќе голови во натпреварот, додека [% BOOK_TS_UNDER%] нуди 1.50 само 0,1 и 2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Депортиво Алавес и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.00 за Гетафе
PinnacleSports: 1.95 за Депортиво Алавес

Коефициенти за натпреварот помеѓу Гетафе и Депортиво Алавес тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk