Натпревар на денот: Брадерс Унион vs Абахани Лимитед

Денес понеделник во 13:00 дерби натпреварот во Premier League помеѓу Брадерс Унион и Абахани Лимитед

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Абахани Лимитед се 77.5% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува Betfair SB, Paddy Power, Unibet, Sportingbet, bwin, Tipico и Fonbet и нуди најголем коефициент од 1.25. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има 1xbet со коефициент вреден 6.45. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Ladbrokes и Coral вреден 13.00.

За дуелот помеѓу Брадерс Унион и Абахани Лимитед ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet и Betfair SB – 2.70 – 0-2 гола
Sportingbet – 1.55 – 3+ голови

Комплетна понуда на коефициенти за Брадерс Унион и Абахани Лимитед.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!