Спореди ги коефициентите за Ислоч Минск vs Славија-Мозир

Денес недела во 13:00 дерби натпреварот во Вишаја Лига помеѓу Ислоч Минск и Славија-Мозир

Тимот на Ислоч Минск, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Betway: 1.78
PinnacleSports: 3.76
1xbet: 5.40

Во рамките на Вишаја Лига очекуваме на дуелот помеѓу Ислоч Минск и Славија-Мозир да бидат постигнати неколку голови.
Betfair SB, Ladbrokes и Coral ни нуди 2.30 за 3 или повќе голови, додека Unibet нуди 1.67 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Славија-Мозир, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Ислоч Минск и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 1.99 за Ислоч Минск
PinnacleSports: 1.85 за Славија-Мозир

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Ислоч Минск и Славија-Мозир.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk