Натпревар на денот: Зорка-БДУ vs Неман

Денес сабота во 14:00 дерби натпреварот во Вишаја Лига помеѓу Зорка-БДУ и Неман

Што се однесува на денешниот натпревар во Вишаја Лига помеѓу
Зорка-БДУ и Неман, букмејкерите го фаворизираат тимот на Неман. Ние сме тука за вас за да ги пронајдеме највисоките коефициенти. Што се однесува за највисоката понуда за победа на домаќинот, таа може да ја пронајдете на 1xbet. За натпревар без победник, односно реми, ви ја презентираме понудата на Marathonbet и PinnacleSports бидејќи само таму има коефициент 3.60. Фаворитот да го добие овој натпревар највисокиот коефициент е 2.28 на Unibet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Зорка-БДУ и Неман? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 53.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 46.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Unibet со коефициент од 1.81. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Paddy Power, skybet и bwin за да имате коефициент од 2.10.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Зорка-БДУ и Неман тука!

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk