Натпревар на денот: Динамо Минск vs Бате Борисов

Денес петок во 15:45 дерби натпреварот во Вишаја Лига помеѓу Динамо Минск и Бате Борисов

И покрај тоа што Бате Борисов игра далеку од дома, тие сеуште се фаворити за да го победат овој натпревар.
Fonbet ја има најдобрата понуда со коефициент од 1.75 за победа на Бате Борисов, додека 1xbet нуди најголем коефициент за победа на Динамо Минск. Ако натпреварот заврши нерешено, вие ке добиете најмногу ако уплатите на PinnacleSports, бидејќи коефициентот таму има најголема вредност односно 3.76.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Динамо Минск и Бате Борисов? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 39.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 60.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Sportingbet и bwin со коефициент од 2.50. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Fonbet за да имате коефициент од 1.65.

Комплетна понуда на коефициенти за Динамо Минск и Бате Борисов.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk