Натпревар на денот: Пењарол vs Стронгест

Во рамките на Копа Либертадорес,четврток во 22:15 часот ќе играат Пењарол и Стронгест

Квалитетот на тимот и домашниот терен, Пењарол го прават фаворит во однос на Стронгест. Тој во дуел влегува со шанса вредна 82.1% за да издвои победа.
Што се однесува до Стронгест, неговите шанси за победа се 4.7%. Доколку типувате на конечниот исход, 1xbet нуди коефициент 1.21 за победа на домаќинот, а Coral нуди највисок коефициент од 21.00 за победа на гостинот.
За нерешено ја издвојуваме понудата на Rivalo.com и William Hill со вредност од 7.50.

За дуелот помеѓу Пењарол и Стронгест ние специјално за вас ги одделивме најголемите коефициенти од букмејкерите во поглед на головите.

1xbet – 2.36 – 0-2 гола
1xbet – 1.66 – 3+ голови

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Пењарол и Стронгест.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk