Спореди ги коефициентите за Арсенал vs Валенсија

Во рамките на УЕФА Европа Лига,четврток во 19:00 часот ќе играат Арсенал и Валенсија

За дуелот помеѓу Арсенал и Валенсија, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Арсенал. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet, Betsson Sportsbook и Nordicbet е 2.11 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet, Betfred, Unibet, skybet и Bet 365 со вредност 4.00. За реми највисоката понуда е во сопственост на Interwetten, Coral и Fonbet со вредност од 3.50.

За натпреварот помеѓу Арсенал и Валенсија кој ќе се одигра четврток на 2/5 2019 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Tipico – 1.90
1xbet – 2.06

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Арсенал и Валенсија нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на Валенсија и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
PinnacleSports: 2.07 за Арсенал
Bet 365: 1.86 за Валенсија

Коефициенти за натпреварот помеѓу Арсенал и Валенсија тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk