Спореди ги коефициентите за Вулверхемптон Вандерерс vs Лестер Сити

сабота,19/1 2019 е празник во Англија.Вулверхемптон Вандерерс и Лестер Сити во борба за трите бода.

Натпреварот помеѓу двата тима е тесен, иако коефициентите на букмејкерите ни укажуваат дека Вулверхемптон Вандерерс е мал фаворит. Доколку сакате да поставите облог на Вулверхемптон Вандерерс, најдобра понуда ви нуди 1xbet со коефициент од 2.36. Доколку вашата одлука е да ставите облог на Betsson Sportsbook, Nordicbet, Unibet, Betfred и Bet 365 , тогаш ви нудиме најголем коефициент во вредност од Betsson Sportsbook, Nordicbet, Unibet, Betfred и Bet 365 единствено во Betsson Sportsbook, Nordicbet, Unibet, Betfred и Bet 365. За сите кои мислат дека натпреварот меѓу Вулверхемптон Вандерерс и Лестер Сити ќе заврши во корист на гостинот, препорачуваме да го ставите облог во Betfair SB со коефициент од 3.70.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Лестер Сити? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 38.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 61.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB и PinnacleSports со коефициент од 2.55. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.62.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Лестер Сити и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
1xbet: 2.02
Dafabet и PinnacleSports: 1.97

Комплетна понуда на коефициенти за Вулверхемптон Вандерерс и Лестер Сити.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk