Натпревар на денот: Bordj Bou Arreridj vs ВА Тлемсен

петок,28/12 2018 е празник во Алжир.Bordj Bou Arreridj и ВА Тлемсен во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Bordj Bou Arreridj и ВА Тлемсен, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Bordj Bou Arreridj. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 2.06 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има 1xbet и Marathonbet со вредност 3.64. За реми највисоката понуда е во сопственост на Fonbet со вредност од 3.30.

Во рамките на Куп очекуваме на дуелот помеѓу Bordj Bou Arreridj и ВА Тлемсен да бидат постигнати неколку голови.
Fonbet ни нуди 2.20 за 3 или повќе голови, додека Unibet нуди 1.75 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Bordj Bou Arreridj и ВА Тлемсен нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на ВА Тлемсен и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
Dafabet: 2.06 за Bordj Bou Arreridj
Dafabet: 1.78 за ВА Тлемсен

Комплетна понуда на коефициенти за Bordj Bou Arreridj и ВА Тлемсен.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk