Спореди ги коефициентите за Евертон vs Њукасл Јунајтед

среда,5/12 2018 е празник во Англија.Евертон и Њукасл Јунајтед во борба за трите бода.

Според букмејкерите, во овој натпревар Евертон влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има Interwetten со вредност од 1.60, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Unibet со вредност од 7.75. За нерешено, ги препорачуваме Dafabet затоа што само таму е коефициентот 4.30.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Евертон и Њукасл Јунајтед да бидат постигнати неколку голови.
Interwetten ни нуди 1.90 за 3 или повќе голови, додека 1xbet и PinnacleSports нуди 2.08 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Њукасл Јунајтед има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Евертон, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Евертон, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Interwetten: 1.97 за Евертон
Dafabet: 2.09 за Њукасл Јунајтед

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Евертон и Њукасл Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk