Спореди ги коефициентите за Turan-T vs AZAL

Денес среда во 11:30 дерби натпреварот во I Divizion помеѓу Turan-T и AZAL

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL акцентот за фаворит го ставаат на Turan-T. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.40 ни го нуди 10BET, Betway, 12bet.com, Coral, NetBet и Ladbrokes. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во 12bet.com со коефициент од 4.05. За сите кои веруваат во победа на AZAL ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 2.62 кој може да го најдете во William Hill.

Границата на голови за натпреварот Turan-T vs AZAL е доста различна. Од големата понуда, ние ја издвојуваме 1.50. Доколку типувате на плус голови од 1.50 изиграјте на Betway со коефициент 1.20. Ако вашето мислење е минус голови од границата,Unibet ја има најдобрата понуда со коефициент 4.60.

Азискиот хендикеп во најпопуларните обложувалници за натпреварот помеѓу Turan-T и AZAL нуди 0.00:0.50. Тоа во превод значи дека доколку вашиот облог го ставите на AZAL и истиот победи вие сте добитни, но добивате и на нерешен резултат.

Најдобрите коефициенти може да ви ги понудиме од:
10BET: 2.41 за Turan-T
10BET и 12bet.com: 1.51 за AZAL

Комплетна понуда на коефициенти за Turan-T и AZAL.

Не заборавајте да ја посетете kladenje.mk