Натпревар на денот: Стоук Сити vs Манчестер Сити

понеделник,12/3 2018 е празник во Англија.Стоук Сити и Манчестер Сити во борба за трите бода.

Букмејкерите „велат“ дека шансите за победа на Манчестер Сити се 79.3% за да си заминат дома со три бода. Најмалку во тоа верува 1xbet и нуди најголем коефициент од 1.26. Што се однесува до нерешениот резултат, најдобрата понуда ја има Unibet, Betsson Sportsbook и Nordicbet со коефициент вреден 6.75. Најголемиот коефициент за домаќинот ќе го издвоиме од Ladbrokes вреден 17.00.

На натпреварот помеѓу Стоук Сити и Манчестер Сити се очекуваат многу голови. Доколку вашето мислење е спортивно на ова и вашето мислење е дека ке има 0,1 или 2 голови најмногу ќе заработите ако вложите на 1xbet бидејќи коефициентот само таму има вредност 2.63. За 3 или повеќе гола најдобрата понуда ја имаме од
Betfair SB со коефициент од 1.57 .

Комплетна понуда на коефициенти за Стоук Сити и Манчестер Сити.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk