Спореди ги коефициентите за Манчестер Јунајтед vs Севиља

Во рамките на УЕФА Лига на Шампиони,вторник во 19:45 часот ќе играат Манчестер Јунајтед и Севиља

Денешниот натпревар во УЕФА Лига на Шампиони помеѓу Манчестер Јунајтед и Севиља би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Манчестер Јунајтед. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Манчестер Јунајтед тоа направете го на 1xbet, Betfred и William Hill за да добиете коефициент вреден 1.62. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на Marathonbet со вредност од 4.25. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet, Betfred и skybet со вредност од Marathonbet, Betfred и skybet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Севиља? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 54.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 45.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 1.82. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Betfair SB за да имате коефициент од 2.20.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Севиља има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Манчестер Јунајтед, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Манчестер Јунајтед, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.09 за Манчестер Јунајтед
Marathonbet и 1xbet: 1.91 за Севиља

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Севиља.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk