Натпревар на денот: Селта де Виго vs Депортиво Алавес

петок,19/10 2018 е празник во Шпанија.Селта де Виго и Депортиво Алавес во борба за трите бода.

За дуелот помеѓу Селта де Виго и Депортиво Алавес, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Селта де Виго. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од 1xbet е 1.97 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Fonbet со вредност 4.30. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet и 1xbet со вредност од 3.72.

За натпреварот помеѓу Селта де Виго и Депортиво Алавес кој ќе се одигра петок на 19/10 2018 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
Dafabet и Bet 365 – 1.95
Marathonbet, 1xbet и PinnacleSports – 1.98

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Депортиво Алавес има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Селта де Виго, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Селта де Виго, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.84 за Селта де Виго
1xbet: 1.50 за Депортиво Алавес

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Селта де Виго и Депортиво Алавес.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!