Спореди ги коефициентите за Челзи vs Манчестер Јунајтед

Денес сабота во 11:30 дерби натпреварот во Премиер лига помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед

Според букмејкерите, во овој натпревар Челзи влегува како целосен фаворит за да освои 3 бода. Што се однесува на коефициентите најголемата понуда ја има 1xbet со вредност од 1.77, додека за победа на гостинот понудата им прпаѓа на Unibet со вредност од 5.30. За нерешено, ги препорачуваме Fonbet затоа што само таму е коефициентот 4.00.

За натпреварот помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед кој ќе се одигра сабота на 20/10 2018 во 11:30, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
PinnacleSports – 2.06
Bet 365 – 1.89

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Манчестер Јунајтед има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Челзи, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Челзи, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
PinnacleSports: 2.36 за Челзи
1xbet: 1.69 за Манчестер Јунајтед

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk