Спореди ги коефициентите за Евертон vs Кристал Палас

Во рамките на Премиер лига,недела во 15:00 часот ќе играат Евертон и Кристал Палас

Што се однесува до денешниот натпревар во Премиер лига помеѓу Евертон и Кристал Палас, букмејкерите сметаат дека Евертон е фаворит само поради тоа што ќе има поддршка од домашните навивачи. Вам ве советуваме својот облог да го ставите на највисоката понуда од светските букмејкери. Проследете го нашиот избор:
1xbet – 1.88
Betsson Sportsbook и Nordicbet – 3.65
Unibet, Betfair SB, Betfred и Bet 365 – 5.00

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Евертон и Кристал Палас? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 47.8%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 52.2%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.05. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Marathonbet, 1xbet и Dafabet за да имате коефициент од 1.88.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Кристал Палас, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Евертон и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Dafabet: 2.14 за Евертон
1xbet: 1.85 за Кристал Палас

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Евертон и Кристал Палас.

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk