Натпревар на денот: Арсенал vs Лестер Сити

понеделник,22/10 2018 е празник во Англија.Арсенал и Лестер Сити во борба за трите бода.

Тимот на Арсенал, според букмејкерите е фаворит во овој дуел. Нашата презентација во поглед на најголемите коефициенти за овој натпревар е следна:

Betfred: 1.57
1xbet: 4.56
Marathonbet и Unibet: 6.35

На овој натпревар очекуваме најмалку 3 голови. Доколку се согласувате со нас, нашата препорака е вашиот влог да го ставете на Betfair SB и skybet и до добиете коефициент 1.53. Доколку вашето мислење е дека не очекува тврд натпревар со помалку од 3 голови, изиграјте на Tipico со коефициент вреден 2.70.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Лестер Сити има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Арсенал, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Арсенал, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 1.94 за Арсенал
1xbet и Marathonbet: 2.05 за Лестер Сити

Комплетна понуда на коефициенти за Арсенал и Лестер Сити.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!