Натпревар на денот: Хадерсфилд Таун vs Евертон

Во рамките на Премиер лига,вторник во 19:45 часот ќе играат Хадерсфилд Таун и Евертон

Немаме дилема за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Евертон. Со оглед на тоа што оваа сезона Евертон игра многу подобро од Хадерсфилд Таун, ние и светските букмејкери како фаворит ќе го избереме гостинот. Најголемиот коефициент за победа на гостинот ни го нуди 1xbet со вредност од 2.15. За нерешен резултат вредноста на коефициентот е 3.30 на Sportingbet, bwin, 1xbet, Betway, Betfair SB, Betsson Sportsbook, Nordicbet, Marathonbet, Betfred, Interwetten, Fonbet и Bet 365. За изненадување и победа на домаќинот највисоката понуда ја превземаме од Betfred, а вредноста на коефициентот е 4.20.

Во рамките на Премиер лига очекуваме на дуелот помеѓу Хадерсфилд Таун и Евертон да бидат постигнати неколку голови.
1xbet ни нуди 2.34 за 3 или повќе голови, додека Rivalo.com и William Hill нуди 1.70 за 0-2 гола.

Коефициенти за натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Евертон тука!

Рецензии, алатки за обложување, типови и анализа специјално за вас на kladenje.mk