Спореди ги коефициентите за Бате Борисов vs Шактор Солигорск

Денес недела во 15:45 дерби натпреварот во Вишаја Лига помеѓу Бате Борисов и Шактор Солигорск

Денешниот натпревар во Вишаја Лига помеѓу Бате Борисов и Шактор Солигорск би требало да мине без проблем. Со оглед на тоа што букмејкерите целосната доверба им ја даваат на Бате Борисов. Затоа вие ако сакате да заработите на победата на Бате Борисов тоа направете го на Betway за да добиете коефициент вреден 1.70. Доколку вашиот тип е нерешено, изиграјте го на 1xbet со вредност од 3.74. Ако вашето мислење е дека гостинот има шанси да издвои победи, најголемата понуда е на Marathonbet со вредност од Marathonbet.

Во рамките на Вишаја Лига очекуваме на дуелот помеѓу Бате Борисов и Шактор Солигорск да бидат постигнати неколку голови.
Betfred и skybet ни нуди 2.38 за 3 или повќе голови, додека 1xbet нуди 1.61 за 0-2 гола.

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Шактор Солигорск, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Бате Борисов и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
PinnacleSports: 1.94 за Бате Борисов
Marathonbet и Dafabet: 1.92 за Шактор Солигорск

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Бате Борисов и Шактор Солигорск.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!