Спореди ги коефициентите за Кардиф Сити vs Ватфорд

Во рамките на Премиер лига,петок во 19:45 часот ќе играат Кардиф Сити и Ватфорд

Неизвесен натпревар во Премиер лига. Но букмејкерите со мала разлика го фаворизираат тимот на Ватфорд. Сепак, ние сме тука да ви го одделиме највиското од нивната понуда. Влогот за Кардиф Сити може да по помножете со 3.25 во Betsson Sportsbook и Nordicbet и да остварите најголема добивка од моменталната понуда. Доколку вашиот „сенс“ укажува на натпревар без победник ви нудиме коефициент од 3.40 во Betsson Sportsbook, Nordicbet и Bet 365. Највисокиот коефициент за победа на Ватфорд е во Interwetten со вредност од [%ODDS_HCP1X2_2%].

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Кардиф Сити и Ватфорд? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 46.7%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 53.3%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.11. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во Betfair SB и Marathonbet за да имате коефициент од 1.85.

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Кардиф Сити и Ватфорд.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!