Натпревар на денот: Вулверхемптон Вандерерс vs Њукасл Јунајтед

Во рамките на Премиер лига,понеделник во 20:00 часот ќе играат Вулверхемптон Вандерерс и Њукасл Јунајтед

Во Премиер лига не чека интересен натпревар. Дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Њукасл Јунајтедкој што ќе се игра понеделник на 11/2 2019 во 20:00 букмејкерите „типуваат“ на домаќинот. Да го одбереме најдобриот коефициент од нивната понуда и да заработиме. За победа на домаќинот 1xbet дава коефициент 1.87, за гостинот да си замине како победник најголемиот коефициент ни го нуди NetBet во вредност од 5.40. За реми, понудата ја издвојуваме од Interwetten со вредност од 3.80.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Њукасл Јунајтед? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 42.6%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 57.4%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на Betfair SB со коефициент од 2.30. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.71.

Азискиот хендикеп за овој дуел има понуда 0.00:1.00. Во превод тоа значи дека Њукасл Јунајтед има предност од еден гол. Ако дуелот заврши со еден гол разлика за Вулверхемптон Вандерерс, а вие сте го ставиле својот влог на гостинот, во тој случај влогот ќе ви биде вратен.
Доколку се обложите на победа.
Ако натпреварот заврши со победа од точно 1 гол за Вулверхемптон Вандерерс, тогаш влоговите за облози на победа на било кој тим ќе бидат вратени.

Најдобрите коефициенти за овој натпревар ги има:
Dafabet: 2.67 за Вулверхемптон Вандерерс
1xbet и Betfred: 1.57 за Њукасл Јунајтед

Коефициенти за натпреварот помеѓу Вулверхемптон Вандерерс и Њукасл Јунајтед тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!