Спореди ги коефициентите за Бахија vs Ботафого

Денес недела во 19:00 дерби натпреварот во Серија А помеѓу Бахија и Ботафого

За дуелот помеѓу Бахија и Ботафого, букмејкерите акцентот го ставаат на победа за Бахија. Имајќи во предвид дека нивните сили се скоро изедначни, букмејкерите сметаат дека домашниот терен им носи мала предност на домаќините, па затоа и се фаворити. Понудата од Betway е 1.95 за победа на домаќинот, највисоката понуда за победа на гостинот ја има Marathonbet со вредност 4.45. За реми највисоката понуда е во сопственост на Marathonbet со вредност од 3.60.

За натпреварот помеѓу Бахија и Ботафого кој ќе се одигра недела на 10/6 2018 во 19:00, ние ви ги одделивме највисоките коефициенти за 0-2 гола и 3+.
1xbet – 1.72
1xbet, Rivalo.com, Coral и Dafabet – 2.25

Азискиот хендикеп за овој натпревар е 0.00: 0.75. Практично тоа значи дека доколку вашиот облог го ставите на Ботафого, и тие победат или натпреварот заврши нерешено ќе ја добиете целата вредност, доколку загуби со еден гол, половина од влогот ќе ви биде вратен. Од друга страна, ако изиграте на Бахија и тие победат ќе си добиете добивка, но ако победат само со еден гол разлика, половина од уплатата ќе ви се врати, а другата половина ќе ви биде добитна помножена со коефициентот.
Највисоките коефициенти ни се претставени од:
Unibet: 2.30 за Бахија
Dafabet: 1.76 за Ботафого

Коефициенти за натпреварот помеѓу Бахија и Ботафого тука!

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!