Натпревар на денот: Хувентуд vs Коритиба

понеделник,11/6 2018 е празник во Бразил.Хувентуд и Коритиба во борба за трите бода.

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Хувентуд и Коритиба акцентот за фаворит го ставаат на Хувентуд. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.36 ни го нуди 1xbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во William Hill со коефициент од 3.10. За сите кои веруваат во победа на Коритиба ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.60 кој може да го најдете во Marathonbet и 1xbet.

Колку голови ќе се постигнат на дуелот помеѓу Хувентуд и Коритиба? Коефициентите од букмејкерите укажуваат дека шансите за 3 или повеќе голови се 35.4%, додека веројатноста за помалку од 3 голови е 64.6%. Доколку сметате дека овој натпревар ќе има 3 или повеќе голови, изиграјте го на 1xbet со коефициент од 2.75. Ако вашето мислење е 0-2 гола вложете во 1xbet за да имате коефициент од 1.51.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Коритиба и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Dafabet: 1.99
Dafabet: 1.91

Погледнете ги сите коефициенти за дуелот помеѓу Хувентуд и Коритиба.

Не заборавајте да ја посетите kladenje.mk