Натпревар на денот: Хувентуд vs Вила Нова

Денес вторник во 22:15 дерби натпреварот во Серија Б помеѓу Хувентуд и Вила Нова

Што се однесува до коефициентите од букмејкерите, тие за натпреварот помеѓу Хувентуд и Вила Нова акцентот за фаворит го ставаат на Хувентуд. Во понудата кои тие ни ја претставуваат најголемиот коефициент во вредност од 2.51 ни го нуди Marathonbet. Доколку сакате да „заработите“ на реми тогаш изиграјте во William Hill со коефициент од 3.00. За сите кои веруваат во победа на Вила Нова ви го нудиме најголемиот коефициент во вредност од 3.48 кој може да го најдете во Cash Point.

Во рамките на Серија Б не очекува натпревар помеѓу Хувентуд и Вила Нова. Традицијата на двата тима ни укажува на тоа, дека на овој натпревар може да очекуваме неколку голови. Ние специјално за вас ги одделивме највисоките понуди на букмејкерите. Доколку вашиот тип е 0 до 2 гола, изиграјте го на Fonbet со коефициент 1.40. Ако пак вашето мислење е 3+ тоа може да го изиграте на 1xbet бидејќи таму коефциентот е најголем и има вредност 3.44.

Азискиот хендикеп за овој натпревар „излегува“ со понуда 0.00:0.25, практично тоа значи дека доколку се обложите на Вила Нова и тој победи, вие ќе си ја добиете добивката во целост, но доколку имаме нерешен резултат половина од влогот ќе ви биде на вашата сметка. Најдобрата понуда за овој натпревар со овој тип на игра ја имаат:
Marathonbet и PinnacleSports: 2.09
Unibet: 1.91

Комплетна понуда на коефициенти за Хувентуд и Вила Нова.

Најдобриот македонски портал за обложувачи! Посетете го kladenje.mk!